Spalacze tłuszczu – jak działają?

Spalacze tłuszczu – jak działają?

Tam, gdzie pojawia się niechciana tkanka tłuszczowa, pojawia się również pragnienie, by jak najszybciej zadziałać i pozbyć się nieproszonego gościa. Wiele osób licząc na szybkie efekty, sięga po spalacze tłuszczu. Na jakiej zasadzie działają preparaty tego typu?
Spalacze tłuszczu dzielimy na lipolityczne i termogeniczne. Te pierwsze stymulują działanie metabolizmu i pobudzają kwasy tłuszczowe do wzmożonej utylizacji. Środki termogeniczne redukują tłuszcz, podnosząc temperaturę ciała i zużywając nagromadzoną tkankę tłuszczową jako paliwo energetyczne. Ze względu na wysoką skuteczność termogeniki zdobyły popularność wśród sportowców i kulturystów, których wspomagają w rzeźbieniu sylwetki.
Termogeniki znajdują się także w produktach naturalnych, ale charakteryzują się niskim stężeniem i nie pozwalają osiągnąć spektakularnych efektów. Inaczej ma się sprawa z suplementami diety, w których wyselekcjonowano wysoko-działające związki termogeniczne.
Specjaliści zalecają, aby przed sięgnięciem po tego typu środki upewnić się, czy to konieczne. Być może wystarczy zmiana diety i więcej aktywności fizycznej?