Jak działają spalacze tłuszczu dla otyłych?

Jak działają spalacze tłuszczu dla otyłych?

Osoby, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej, najczęściej chcą to uczynić jak najszybciej i cieszyć się smukłą, zgrabną sylwetką. Są niecierpliwe i nie kusi ich perspektywa oczekiwania kilku miesięcy na tak bardzo upragniony efekt. W rezultacie sięgają po tak zwane spalacze tłuszczu. Na czym polega ich działanie?
Zanim sięgnie się po spalacz tłuszczu, warto dokładnie przyjrzeć się swojej walce z tkanką tłuszczową. Większość spalaczy tłuszczu to tylko dodatek do odpowiednio skomponowanej diety i solidnej dawki aktywności fizycznej.
Pośród spalaczy tłuszczu możemy wyróżnić środki lipolityczne i termogeniczne. Lipoliza zwiększa metabolizm i pobudza kwasy tłuszczowe do lepszej utylizacji. Środki termogeniczne redukują tłuszcz, zużywając go jak paliwo do podniesienia temperatury ciała. Termogeniki występują w produktach naturalnych, niemniej ich stężenie jest niskie i nie wywołuje imponujących efektów. Inaczej ma się sprawa z suplementami diety, gdzie używane się wyselekcjonowane związki termogeniczne, które silnie pobudzają metabolizm organizmu.