„Spalacze” tłuszczu – Termogeniki

„Spalacze” tłuszczu – Termogeniki

Na etapie rzeźbienia masy mięśniowej decydujące jest aktywne redukowanie tkanki tłuszczowej. Skutecznie pomagają w tym reduktory tłuszczu, które dołączone do aktywnego treningu przynoszą szybkie efekty.
Do najbardziej popularnych możemy zaliczyć termogeniki. Są naturalnymi „spalaczami” tkanki tłuszczowej. Przez wspomaganie przemiany materii korzystnie wpływają na spadek masy ciała. Pośród produktów, które stosujemy na co dzień termogenikami są m.in.: brokuły, szparagi, ananas, grejpfruty i wiele innych. Substancje redukujące tłuszcz znajdują się więc w warzywach i owocach, które są bogate w błonnik, witaminę C i składniki mineralne. Zwłaszcza ten pierwszy korzystnie wpływa na nasz organizm, oczyszcza go i pomaga w trawieniu. Oprócz tego powinniśmy sięgać po kawę, herbatę czerwoną i zieloną, paprykę chilli, curry, cynamon, miętę, które w naturalny sposób działają na naszą przemianę materii.
Termogeniki jako suplementy diety to po prostu komponenty źródeł pochodzenia naturalnego. Znacznie podnoszą aktywność metaboliczną naszego organizmu. Aktywują tym samym produkcję ciepła wydzielanego przez organizm. Proces ten wymaga dodatkowego nakładu energii, a kalorie, które są do tego niezbędne – dzięki termogenezie mogą być pozyskane przez organizm właśnie z tkanki tłuszczowej zgromadzonej pod skórą.