Spalacze tłuszczu i ich rola

Spalacze tłuszczu i ich rola

Spalacze tłuszczu, czyli fat-burnery, są suplementami redukującymi tkankę tłuszczową. Zawierają składniki, jakie przyspieszają przemiany metaboliczne ze względu na to, iż stymulują organizm do korzystania z energii zawartych w lipidach. Skutkuje to szybszym spalaniem tłuszczu.
Spalacze tłuszczu są idealne dla osób, które chcą schudnąć, pozbyć się tkanki tłuszczowej i w ten sposób wyszczuplić sylwetkę. Będą też atrakcyjne dla tych, którzy chcą szybciej widzieć efekty stosowanej diety oraz zwiększonej aktywności fizycznej. Mogą po nie również sięgnąć ci, którzy nie potrafią utrzymać stałej wagi ze względu na trudności wynikające z kontrolowaniem spożywanych produktów.
Spalacze tłuszczu przyczyniają się do podniesienia temperatury ciała. Organizm zaś będzie dążyć do zbilansowania niedoboru energii i w tym celu skorzysta z tej zgromadzonej w tkance tłuszczowej, przez co będzie się ona zmniejszać. Substancjami, które zawierają w swoim składzie suplementy związane z redukcją tkanki tłuszczowej są: L-karnityna, gorzka pomarańcza, sprzężony kwas linolowy oraz zielona herbata.